Jana Krumpholcová byla zvolena do městského zastupitelstva Mladé Boleslavi poprvé v komunálních volbách v roce 2018, kde působí jako výrazný opoziční hlas a zástupce občanů. Ti se na ni s důvěrou obrací se svými podněty a problémy s životem v Mladé Boleslavi.

Dostala se do povědomí lidí jako zakladatelka místní lesní školky Nad Klenicí a jako členka petičního výboru proti výstavbě v městském parku Štěpánka, bohužel kauza kolem výstavby v místech býv. Koliby je stále živá díky vznikajícímu územnímu plánu.

Kromě zastupitelské pozice je členkou několika komisí a výborů:

  • místopředsedkyně Kontrolního výboru a Kontrolní komise
  • členka Výboru pro spolupráci se Škoda Auto a.s., Okresní hospodářskou komorou
  • členka Komise pro územní plánování
  • členka Komise pro rozvojové strategie

 

Mediální výstupy:

Kromě pravidelného zveřejňování textů v radničním měsíčníku Boleslavan poskytuje rozhovory a komentáře různým médiím. Mezi nejzajímavější mediální výstupy patří:

Hospodářské noviny 7.5.2020: Mladá Boleslav je bez autobusů. I přes příznivou situaci a žádosti lidí je radnice odmítá pustit do ulic

Institut pro péči o kulturní a intelektuální dědictví, z.s., konec r. 2019: Dialog o Mladé Boleslavi

Český rozhlas Plus 15.10.2019: Za problémy v Mladé Boleslavi nemohou jen cizinci. Většina narkomanů a bezdomovců jsou Češi a Slováci, tvrdí náměstek primátora Povšík (ČSSD)

Hospodářské noviny 11.10.2019: Ubytovna Mladá Boleslav: Ve městě s miliardovým rozpočtem bydlí dělníci i ve sklepech. Místní raději utíkají

Deutche Welle 2018: Czech carmaker capital struggles to absorb ‚good‘ migrants